Для працівників центрів професійного розвитку провели навчання за освітньою програмою з підготовки експертів для проведення інституційних аудитів
Управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області проведено навчання працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників за освітньою програмою з підготовки експертів для проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти. Навчання відбувалось на базі Люблинецького ліцею Волинської обласної ради. Дмитро Матвіюк, директор закладу, провів ознайомчу екскурсію територією ліцею, продемонстрував колегам навчальні кабінети, службові приміщення.
Володимир Матвіюк, завідувач сектору роботи з експертами, та Анжела Кузьмук, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Волинській області, упродовж двох днів детально ознайомлювали учасників заходу із основними принципами діяльності освітніх експертів під час проведення інституційного аудиту, основними методами збору інформації. Були надані рекомендації щодо вивчення та оцінювання критеріїв за напрямами:
- освітнє середовище закладу освіти;
- система оцінювання здобувачів освіти;
- педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти;
- управлінські процеси закладу освіти.
Окрім того, присутніх працівників центрів професійного розвитку ознайомили зі структурою внутрішньої системи забезпечення якості освіти, рекомендаціями щодо самооцінювання, формою аналітичної довідки та правилами її заповнення. Учасники заходу мали можливість відвідати уроки, здійснити оцінку освітнього середовища з метою написання власної аналітичної довідки.
Після проходження теоретичного курсу та виконання залікової практичної частини освітньої програми учасники навчання зможуть отримати сертифікати. Всі експерти повинні мати вищу педагогічну освіту, практичний досвід роботи у закладі освіти не менше 5 років та пройти відповідне навчання, організоване Державною службою якості освіти.
Нагадуємо, що метою проведення інституційного аудиту є оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти і вироблення рекомендацій для закладу освіти і його засновника(ів) щодо підвищення якості освітньої діяльності та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти та приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства у сфері загальної середньої освіти.